قطره چشمی سدیم کربوکسی متیل سلولز

 

خشکی چشم چیست؟

 

امروزه خشکی چشم تبدیل به یکی از مشکلات شایع در میان قشرهای جامعه و در سنین مختلف شده است.

بیماری خشکی چشم یک بیماری شایع است که زمانی رخ می‌دهد که اشک‌های شما قادر به روان و مرطوب کردن کافی چشم‌های شما نیستند. اشک شما می تواند به دلایل زیادی ناکافی و ناپایدار باشد. برای مثال، اگر اشک کافی تولید نکنید یا اشک بی کیفیت تولید کنید، ممکن است خشکی چشم رخ دهد. این ناپایداری اشک منجر به التهاب و آسیب سطح چشم می شود.

خشکی چشم می تواند احساس ناراحتی ایجاد نماید و ممکن است چشم‌هایتان دچار سوزش یا خارش شود. شما ممکن است در شرایط خاصی مانند هواپیما، اتاقی با تهویه مطبوع، حین دوچرخه سواری یا پس از چند ساعت نگاه کردن به صفحه کامپیوتر، خشکی چشم را تجربه کنید.

درمان های خشکی چشم ممکن است شما را راحت تر کند. این درمان ها می تواند شامل تغییر سبک زندگی و قطره چشم باشد. احتمالاً برای کنترل علائم خشکی چشم باید این اقدامات را به طور نامحدود انجام دهید.

علل شایع خشکی چشم عبارتند از باد، آفتاب، سیستم های گرمایش یا تهویه مطبوع، استفاده از کامپیوتر، مطالعه و مصرف برخی داروها. عملکرد روان کننده های چشم بدین صورت است که چشم را مرطوب نگه می دارند، به محافظت از چشم در برابر آسیب و عفونت کمک می کنند و علائم بعدی خشکی چشم مانند سوزش، خارش و احساس اینکه چیزی در چشم است را کاهش می دهند.

 

خستگی چشم

 

قطره چشمی سدیم کربوکسی متیل سلولز یکی از داروهای رایج برای رفع خشکی و تحریک چشم است.

این قطره به عنوان درمانی برای چشم های تحریک شده و خشک استفاده می شود. قطره چشمی محلول موثری است که به روان شدن چشم و کاهش علائم خشکی چشم مانند قرمزی چشم و خارش کمک می کند. قطره چشم را می توان برای مرطوب کردن چشم ها نیز استفاده کرد که به محافظت از چشم در برابر هرگونه عفونت، آسیب و کاهش علائم تحریک چشم مانند سوزش و احساس جسم خارجی در چشم کمک می کند.

قطره چشمی سدیم کربوکسی متیل سلولز سطح قرنیه چشم را بهبود می بخشد، یکپارچگی لایه اشکی را روان می کند و بینایی چشم را بهبود می بخشد. همچنین سطح بینایی چشم را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد و از اثرات مضر محیطی محافظت می کند.

 

نحوه استفاده از محلول اشک مصنوعی قطره چشمی 0.5 درصد سدیم کربوکسی متیل سلولز

 

معمولاً قطره ها ممکن است به دفعات مورد استفاده قرار گیرند، اما پمادها معمولاً 1 تا 2 بار در روز در صورت نیاز استفاده می شوند. اگر از پماد یک بار در روز استفاده می کنید، بهتر است آن را قبل از خواب استفاده کنید.

 

قطره سدیم کربوکسی متیل سلولز

 

برای استفاده از قطره ابتدا دست ها را بشویید. برای جلوگیری از آلودگی، مراقب باشید که قطره چکان یا بالای لوله پماد را لمس نکنید یا اجازه ندهید که چشم شما را لمس کند. همیشه بعد از هر بار استفاده درپوش را محکم ببندید. سر خود را به عقب خم کنید، به بالا نگاه کنید و پلک پایینی را پایین بکشید.

قطره چکان را مستقیماً بالای چشم قرار دهید و در صورت نیاز 1 یا 2 قطره را از آن خارج کنید. به پایین نگاه کنید و به آرامی چشم خود را به مدت 1 یا 2 دقیقه ببندید. یک انگشت را در گوشه چشم نزدیک بینی قرار دهید و فشار ملایمی وارد کنید. این کار از تخلیه دارو از چشم جلوگیری می کند.

اگر از لنزهای تماسی استفاده می کنید، قبل از استفاده از بیشتر انواع روان کننده های چشم، آنها را بردارید.

 

اثرات جانبی

 

ممکن است در اولین استفاده از قطره چشمی سدیم کربوکسی متیل سلولز، بینایی شما به طور موقت تار شود. همچنین، سوزش جزئی ممکن است به طور موقت رخ دهد. اگر هر یک از این اثرات ماندگار شد یا بدتر شد، فوراً به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.

اگر پزشک به شما دستور داده است که از این دارو استفاده کنید، به یاد داشته باشید که پزشک شما تشخیص داده است که مزایای آن برای شما بیشتر از خطر عوارض جانبی است. البته که بسیاری از افرادی که از این دارو استفاده می کنند، عوارض جانبی جدی را ملاحظه نمی کنند.

در صورت بروز هر یک از این عوارض جانبی جدی مانند چشم درد، تغییر در بینایی، قرمزی یا تحریک مداوم چشم حتما به پزشک مراجعه کنید.

 

موارد احتیاط

 

قطره برای خشکی چشم

 

قبل از استفاده از این محصول، اگر به آن حساسیت دارید، به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید. یا اگر آلرژی دیگری دارید، در جریان باشید که این محصول ممکن است حاوی مواد غیر فعالی باشد که می تواند باعث واکنش های آلرژیک یا مشکلات دیگر شود.

این محصول (مخصوصاً پمادها) ممکن است به طور موقت بلافاصله پس از قرار گرفتن در چشم(ها) باعث تاری دید شوند. پس بلافاصله پس از مصرف آن رانندگی نکنید، از ماشین آلات استفاده نکنید یا فعالیتی را که نیاز به دید واضح دارد انجام ندهید تا زمانی که مطمئن شوید که می توانید چنین فعالیت هایی را با خیال راحت انجام دهید.

 

نکات نگهداری قطره چشمی سدیم کربوکسی متیل سلولز

 

قبل از استفاده از قطره چشمی سدیم کربوکسی متیل سلولز، لنز تماسی را بردارید. نوک ظرف قطره چشمی را لمس نکنید و همچنین از تماس نوک ظرف با هر سطحی برای جلوگیری از هرگونه آلودگی جلوگیری کنید.

قطره چشمی سدیم کربوکسی متیل سلولز باید در دمای اتاق نگهداری شود و اگر رنگ آن تغییر کرد یا بوی عجیبی داشت، از مصرف آن خودداری کنید. قبل از شروع این درمان برای نتایج موثرتر و سریعتر باید با پزشک مشورت کرد. قطره چشم را از دسترس کودکان دور نگه دارید. استفاده از این قطره چشمی دو بار در روز توصیه می شود.

 

 

 

خرید و فروش سدیم کربوکسی متیل سلولز

جهت خرید سدیم کربوکسی متیل سلولز و همچنین اطلاع از قیمت سدیم کربوکسی متیل سلولز با ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.