پودر مالتودکسترین برای بدنسازی

پودر مالتودکسترین برای بدنسازی؛ یک انفجار انرژی برای عضلات

 

آیا به دنبال مکملی مقرون به صرفه هستید که انرژی زیادی را در مدت زمان کوتاهی برای شما تامین کند؟ تئوری های زیادی در مورد اینکه اگر بخواهید در مدت زمان کوتاهی به نتایج عالی دست یابید، چه چیزی باید مصرف کنید، وجود دارد.

اما یک چیز قطعی است، زمان آن رسیده است که به دنبال مکمل هایی باشید که حاوی کربوهیدرات هستند. کربوهیدرات ها منابع بزرگی از انرژی برای هنگام تمرین هستند، اما از نقش موثر آنها در بعد از تمرین نیز نمی توان چشم پوشی کرد. یکی از بهترین انتخاب ها در این مورد، مصرف مکمل مالتودکسترین است. در زیر چند دلیل ذکر شده است که چرا باید کربوهیدرات ها را در برنامه غذایی خود بگنجانید. همچنین در این مقاله به معرفی مالتودکسترین به عنوان مکملی می پردازیم که کمک زیادی به شما در تمرینات ورزشی می کند.

 

چرا کربوهیدرات ها برای تمرین مهم هستند؟

 

در طول تمرینات شدید، بافت ماهیچه ای فعال، به شدت به ذخایر قند (به شکل گلیکوژن) برای جذب انرژی از آنها متکی است. بسته به نوع عضله، شدت و مدت تمرین، توانایی گلیکوژن برای حفظ عملکرد متابولیک طبیعی در طول زمان کاهش می یابد. با مصرف کربوهیدرات در حین تمرین، انرژی بدن خود را تامین کرده و استقامت آن را افزایش می دهید.

با این حال، تأثیر کربوهیدرات ها به نوع مصرف شما بستگی دارد. اینجا همان نقطه ای است که در آن شاخص گلیسمی وارد عمل می شود. این واحد اندازه گیری، میزان افزایش سطح گلوکز خون پس از مصرف غذاهای حاوی کربوهیدرات را تعیین می کند. اگر یک ماده غذایی دارای شاخص گلیسمی بالا باشد، به این معنی است که سریعتر جذب جریان خون می شود و تأثیر سریع تری دارد. در نظر گرفتن این نکته در زمان تمرین بسیار مهم است، زیرا غذاهایی که شاخص گلیسمی بالایی دارند، در زمان کمتری انرژی بدن شما را تامین می کنند.

 

مالتودکسترین بالفعل چیست؟

 

مالتودکسترین یک قند مصنوعی است که به راحتی جذب می شود(همچنین به عنوان پلی ساکارید شناخته می شود). این ماده طعم ملایم و شیرینی دارد و معمولا از ذرت و گندم تهیه می شود، اما می توانیم آن را از سیب زمینی و نشاسته برنج یا تاپیوکا نیز تهیه کنیم. علیرغم اینکه یک کربوهیدرات پیچیده است، و پس از کربوهیدرات های ساده مانند دکستروز، دارای شاخص گلیسمی بالایی می باشد (به طور متوسط بین 106 تا 136)

 

منابع مالتودکسترین

 

بسته به نوع تولید، ترکیبات دیگری در محصول نهایی مالتودکسترین وجود دارد. مالتودکسترین برنج ممکن است حاوی 5 تا 7 درصد پروتئین باشد، در حالی که مالتودکسترین نشاسته سیب زمینی، حاوی آمیلوپکتین و فسفات بیشتری است. به همین ترتیب، گونه های مختلف ممکن است ترکیبات متفاوتی داشته باشند.

 

مالتودکسترین چگونه برای بدنسازی مفید است؟

 

مالتودکسترین به سرعت سطح قند خون را افزایش می دهد. این امر باعث تحریک ترشح انسولین (هورمون مهم آنابولیک یا عضله ساز) می شود که مسئول انتقال مواد مغذی از جریان خون به عضلات است. بنابراین مالتودکسترین به توقف اثر کاتابولیک تمرین کمک می کند و شرایط ایده آلی را برای رشد و ریکاوری عضلات ایجاد می کند.

 

مالتودکسترین: جایگزین قند و مکمل عالی برای ورزشکاران

 

اثر مالتودکسترین بسیار سریع است و افزایش سطح انسولین، تنها پس از چند دقیقه اتفاق می افتد. لذا اگر مکمل مالتودکسترین مصرف کنید، احساس انرژی بیشتری خواهید کرد. شما اثرات استفاده مداوم از مالتودکسترین را با رژیم غذایی مناسب و رژیم تمرینی در دو هفته اول خواهید دید.

مزایای کلیدی مصرف مالتودکسترین :

  • افزایش سریع انرژی
  • کربوهیدرات GI بالا
  • پر کردن سریع ذخایر گلیکوژن
  • محافظت در برابر اثرات کاتابولیک حاصل از تمرینات شدید

 

مصرف مالتودکسترین

 

بهترین زمان و روش مصرف پودر مالتودکسترین چیست؟

 

برای استفاده از اثرات مالتودکسترین، بهتر است بلافاصله پس از تمرین مصرف شود. بنابراین، به محض پایین آوردن وزنه ها، باید مقداری کربوهیدرات سریع الاثر (مانند پودر مالتودکسترین) و پروتئین آسان هضم (به عنوان مثال پروتئین آب پنیر) مصرف کنید و آن را با 300 تا 400 میلی لیتر آب مخلوط کنید.

مصرف این میان وعده مایع و آسان هضم پس از تمرین، اولین قدم برای ریکاوری سریع بعد از جلسات تمرینی سنگین است. علاوه بر این، علاوه بر این اگر بخواهید انفجار انرژی و نتایج تمرین برجسته ای داشته باشید، ترکیب مالتودکسترین با کراتین عالی است.

 

مقدار مصرف استاندارد مالتودکسترین چقدر است؟

 

وزن بدن، شدت تمرین و هدف شما سه عامل اساسی هستند که در این مورد نقش مهمی دارند. دوز توصیه شده برای اکثر ورزشکاران 0.5 تا 1 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن است. اگر هدف شما کاهش وزن است، توصیه می کنیم 0.31 گرم مالتودکسترین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن را امتحان کنید. برای ساخت توده عضلانی این نسبت 0.6 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن است. ترکیب پودر مالتودکسترین با پودر پروتئین آب پنیر پس از تمرین مناسب است.

 

مقدار مصرف استاندارد مالتودکسترین

 

به طور کلی، به عنوان یک مقدار بهینه، نسبت مالتودکسترین به پروتئین باید در هنگام عضله سازی به نسبت 2 به 1 و هنگام کاهش وزن 1 به 1 باشد. این بدان معناست که اگر وزن شما 70 کیلوگرم است و می خواهید وزن اضافه کنید، باید 44 گرم مالتودکسترین و تقریباً 22 گرم پروتئین دریافت کنید. برعکس، برای کاهش وزن به 22 گرم مالتودکسترین مخلوط با 22 گرم پروتئین نیاز دارید.

 

حرف آخر: مالتودکسترین به عنوان یک مکمل عالی

 

در عمل، بدنسازان و ورزشکاران از مالتودکسترین به عنوان منبع کربوهیدرات استفاده و آن را به عنوان نوشیدنی مصرف می کنند و با مقدار مناسب پروتئین آب پنیر مخلوط می کنند. این به این دلیل است که خواص مالتودکسترین به افزایش فوق‌العاده سریع شاخص گلیسمی کمک می‌کند و حاکی از آزادسازی متمرکز کربوهیدرات‌های موجود در اینجا است.

مصرف این افزودنی غذایی سرعت ریکاوری را بهبود می بخشد، به همین دلیل مکملی ایده آل برای افزایش کارایی و عملکرد شما در هر فعالیت ورزشی است. مصرف مکمل مالتودکسترین ساده ترین راه برای پر کردن ذخایر انرژی بدن است و ما آن را به ویژه برای افرادی که افزایش حجم عضلانی برایشان مشکل است، توصیه می کنیم.

 

 

خرید و فروش مالتودکسترین

جهت خرید مالتودکسترین و همچنین اطلاع از قیمت مالتودکسترین با ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.