وقتی به موهای برخی افراد نگاه می کنیم، اغلب حجیم هستند. از نگاه افراد دارای موی زیبا به صورت برجسته دارای موهای سالم، براق و پر حجم هستند که بعضا حسادت را برمی انگیزد. اما بسته به نوع موی طبیعی شما، حجم دادن ممکن است به طور طبیعی برای شما ایجاد نشود. برخی از ترکیبات موجود در محصولات مو فقط روی کیفیت مو موثر هستند، در حالی که کاربرد مالتودکسترین برای مو و پوست سر بسیار فراتر و پایدارتر است.

 

کاربرد مالتودکسترین برای مو

 

جای تعجب نیست که محصولاتی از شامپو گرفته تا اسپری مو وجود دارند که به افزایش حجم موهای شما کمک می کنند. یکی از موادی که اغلب در محصولات حجم دهنده یافت می شود، مالتودکسترین است. اگرچه مالتودکسترین اغلب در محصولات حجم دهنده یافت می شود، اما ما نمی دانیم که این ماده چه فواید واقعی برای خود مو دارد. ما از دو متخصص مو – متخصص پوست آوا شامبان و جاشوا زایشنر – که دارای گواهی های معتبر بین المللی هستند – نظراتشان را در مورد اثربخشی و فواید طولانی مدت مالتودکسترین برای مو پرسیدیم.

با کارشناسان آشنا شوید :

  • آوا شامبان، MD، متخصص پوست عضو هیئت مدیره و بنیانگذار Ava MD، Skin Five و The Box می باشد
  • Joshua Zeichner، MD، متخصص پوست عضو هیئت مدیره و مدیر تحقیقات زیبایی و بالینی درماتولوژی در بیمارستان Mount Sinai در شهر نیویورک است.

حال ببینید دو متخصص پوست ما در مورد مالتودکسترین چه می گویند :

 

کاربرد مالتودکسترین برای مو

 

نوع ماده

امولسیفایر و غلیظ کننده

امولسفایر چیست و چه تاثیری در مواد غذایی دارد؟

 

مزایای اصلی

فرمولاسیون محصول را تثبیت می کند، بافت محصول را بهبود می بخشد و یک اثر غلیظ کننده موقت ایجاد می کند.

 

مالتودکسترین

 

چه کسانی باید از آن استفاده کنند؟

به طور کلی، افراد دارای موهای نازک و ظریف بیشترین سود را از مالتودکسترین می‌برند. کسانی که موهای خشک یا بسیار متخلخل دارند نیز ممکن است بهبودهایی در رطوبت و جذب محصول ببینند یا احساس کنند.

 

چه کسانی نباید از آن استفاده کنند؟

کسانی که به ذرت یا گلوتن حساسیت دارند، شاید بخواهند از این ماده اجتناب کنند.

 

چند بار می توانید از آن استفاده کنید؟

استفاده روزانه از مالتودکسترین بی خطر است، زیرا اغلب در شامپوها و نرم کننده ها یافت می شود.

 

با چه موادی مصرف شود؟

مالتودکسترین تقریباً با همه مواد به خوبی کار می کند. این ماده امولسیفایری است که فرمولاسیون را تثبیت می کند.

 

با چه موادی مصرف نشود؟

هیچ ماده شناخته شده ای وجود ندارد که با مالتودکسترین تعامل منفی داشته باشد.

 

فواید مالتودکسترین برای مو

 

فواید مالتودکسترین

 

مالتودکسترین کربوهیدراتی است که از هیدرولیز گلیکوژن یا نشاسته تولید می شود. معمولاً در محصولات مو به دلیل خاصیت امولسیفایر آن یافت می شود. شامبان توضیح می‌دهد: «مالتودکسترین به محصولات مراقبت از مو کمک می‌کند تا سازندگان محصولات فرمول یکنواخت‌تر و ترکیب‌شده‌تر با بافت نرم‌تر و محصولی پایدارتر و همگن‌تر را به دست آورند.» او اضافه می کند که به دلیل خواص و ترکیب مالتودکسترین، نه تنها باعث بهبود پایداری محصول می شود، بلکه از ضخامت یا پوشش متراکم روی رشته مو نیز پشتیبانی می کند.

 

  • مالتودکسترین محصولات مو را تثبیت می کند

 

هر محصولی که در فروشگاه ها فروخته می شود، باید بتواند فرمول خود را تا زمانی که توسط مصرف کننده خریداری و استفاده شود، حفظ کند. برای انجام این کار، شیمیدان‌های حوزه لوازم آرایشی از تثبیت‌کننده‌هایی مانند مالتودکسترین استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که محصولات، خواص مورد نظر خود را حفظ می‌کنند. شامبان می گوید که مالتودکسترین به اطمینان از یک محصول پایدارتر و همگن تر کمک می کند.

 

  • مالتودکسترین فرمولاسیون را غلیظ می کند

 

بدون امولسیفایرهایی مانند مالتودکسترین، محصولات به مایعات و جامدات تفکیک و تجزیه می شوند. شامبان می گوید: “مالتودکسترین به محصولات مراقبت از مو کمک می کند تا فرمول یکنواخت تر و ترکیبی تر با بافتی نرم تر داشته باشند. او توضیح می دهد که به دلیل ترکیب آن، تصور می شود نه تنها محصولات را ثابت نگه می دارد، بلکه از ضخامت یا پوشش متراکم روی رشته مو نیز پشتیبانی می کند.”

 

  • مالتودکسترین حجم مو را افزایش می دهد

 

مالتودکسترین می تواند حجم مو را افزایش داده و به ظاهر تارهای ضخیم تر کمک کند. Zeichner توضیح می‌دهد که این ماده به پوشاندن ساقه مو کمک می‌کند تا از لایه بیرونی تار محافظت کند و یک اثر ضخیم‌کننده موقت ایجاد کند. او اضافه می کند که مالتودکسترین یکی از مواد اصلی مورد استفاده در شامپوهای حجم دهنده به دلیل این اثرگذاری است.

 

کاربرد مالتودکسترین در سلامت مو

 

  • مالتودکسترین به حفظ رطوبت کمک می کند

 

شامبان می گوید: “با اثرات محلول در آب، مالتودکسترین همچنین می تواند به محصول کمک کند تا به سطوح بالاتری از حفظ رطوبت از طریق تارهای متخلخل مو دست یابد. او اضافه می‌کند که این ماده می‌تواند تراکم یا ظاهر مو را از طریق روش های دیگر نیز بهبود بخشد و همچنین ممکن است برخی از اثرات خشکی پوست و پوست سر را کاهش دهد.

 

  • مالتودکسترین ظاهر کلی مو را بهبود می بخشد

 

در زمینه افزایش حجم و ضخامت ظاهری، مالتودکسترین می تواند به موهای ضخیم تر و سالم تر کمک کند. با این حال، Zeichner هشدار می دهد که این مزایا موقتی هستند. زایشنر توضیح می دهد: “متاسفانه مالتودکسترین هیچ تاثیری روی خود فولیکول های مو ندارد. در حالی که به موهایی که از قبل وجود دارند، اثر ضخیم شدن موقتی می دهد، اما تاثیری بر رویش موهای جدید ندارد. بنابراین می تواند ضخامت مو را بهبود بخشد، اما تراکم مو را افزایش نمی دهد.”

 

ملاحظات انواع مو

 

متخصصان ما موافق هستند که مالتودکسترین برای همه انواع مو بی خطر است، اما کسانی که موهای نازک تر، ظریف تر و نازک تری دارند، بهترین سود را از آن به عنوان پوشاننده مو می برند. علاوه بر این، شامبان اضافه می کند که افرادی که موهای خشک یا بسیار متخلخل دارند نیز ممکن است بهبودهایی در رطوبت و جذب محصول ببینند یا احساس کنند. به طور کلی، مالتودکسترین باید به مو کمک کند تا پرتر و ضخیم تر به نظر برسد، اما این نتایج موقتی هستند.

Zeichner می‌گوید: «خبر خوب این است که می‌توان مالتودکسترین را تقریباً برای همه افراد، حتی در افرادی که پوست حساس دارند، استفاده کرد. اگرچه معمولاً تحریک‌کننده نیست، شامبان هشدار می‌دهد که همه مواد دارای پتانسیل ایجاد واکنش هستند.

او می‌گوید: «مانند هر محصول یا ماده‌ای جدید، ما پیشنهاد می‌کنیم که ناحیه‌ای را برای اطمینان از عدم واکنش حساسیت زا تست کنید، مشورت با متخصص پوست یا پزشک مراقبت‌های اولیه مورد تایید نیز قبل از هر گونه درمان جدید توصیه می‌شود. علاوه بر این، کسانی که به گلوتن یا ذرت آلرژی دارند، ممکن است بخواهند از مالتودکسترین اجتناب کنند، زیرا اغلب از نشاسته به دست می آید.

 

نحوه استفاده از مالتودکسترین برای مو

 

مالتودکسترین در بسیاری از فرمول‌های محصولات یافت می‌شود و احتمالاً آن را به عنوان یک عنصر در بسیاری از شامپوها و نرم کننده های حجم دهنده یا غلیظ کننده خواهید یافت. زایشنر توضیح می‌دهد که مالتودکسترین معمولاً تا شستشوی بعدی به مو می‌چسبد و می‌توان آن را در قالب هر ماده شستشوی مو بدون مشکل استفاده کرد.

 

کاربرد مالتودکسترین در شامپو

 

مالتودکسترین را می‌توان در مکمل‌های خوراکی مراقبت از مو نیز یافت، اما شمبان می‌گوید تحقیقات او فقط مطالعاتی را نشان می‌دهد که فواید آن را به‌عنوان یک شکل طبیعی ارگانیک تثبیت‌کننده یا پرکننده نشان می‌دهد. وجود آن در مکمل ها برای بهبود کارایی طول عمر مواد تشکیل دهنده مکمل است، نه به عنوان یک مکمل مستقل برای رشد یا جلوگیری از ریزش مو. او می افزاید که “مالتودکسترین به عنوان یک مکمل قابل بلعیدن برای رشد یا رشد مجدد مو توصیه نمی شود، زیرا ما مطالعات بالینی را ندیده ایم که اثربخشی یا مزایای آن را برای این منظور نشان دهد.”

– شامپو : مالتودکسترین به دلیل توانایی آن در بهبود قوام و افزایش ماندگاری در بسیاری از شامپوها یافت می شود. همچنین به عنوان یک امولسیفایر برای پایدار نگه داشتن محصولات عمل می کند.

– حالت دهنده : مالتودکسترین به حفظ قوام ضخیم نرم کننده ها و به حفظ رطوبت مو کمک می کند.

– محصولات آرایش مو : مالتودکسترین را می توان در سرم ها و درمان های مو برای ضخیم شدن محصولات و همچنین افزایش ماندگاری یاپیدا کرد.

 

بهترین محصولات حاوی مالتودکسترین

مالتودکسترین در بسیاری از محصولات مو از جمله شامپوها، نرم کننده ها، درمان های مو و سرم های حالت دهنده یافت می شود. از افزایش ضخامت تا بهبود بافت و ماندگاری، این ماده ستاره بی چون و چرای بسیاری از فرمول های حجم دهنده است.

 

 

 

خرید و فروش مالتودکسترین

جهت خرید مالتودکسترین و همچنین اطلاع از قیمت مالتودکسترین با ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.